Зміцнення імунітету

06.12.2015 г.
Що таке імунітет? Це система різних механізмів, що забезпечує виживання людини в змінних умовах навколишнього середовища. Незважаючи на вплив різноманітних агресивних чинників. Серед найбільш потужних агресивних факторів навколишнього середовища виділяються постійна агресія (вірус, мікроорганізм, найпростіші, гельмінти тощо), хронічна інтоксикація, електромагнітне випромінювання, емоційне напруження, значне фізичне навантаження.
 Інтегрально проявляються в синдром хронічної втоми. І зміцнення імунітету увазі створення запасу міцності, стійкість до всіх негативних факторів одночасно.
Чому необхідний саме системний підхід до вирішення завдання «як зміцнити імунітет»? 
Тому, що людині за великим рахунком все одно, який фактор стане останньою краплею у придушенні імунітету і виникненні захворювання. Або зриву адаптаційних механізмів і «раптової» смерті.
Щоб зміцнити імунітет, підвищити резистентність організму необхідно представляти ймовірність кожного негативного фактора і розуміти їх вплив на організм як системне.
З найбільш потужних факторів, що постійно впливають на організм - мікробно-вірусно-паразитарна агресія. Різноманітні мікроорганізми в нормальних умовах населяють всі бар'єрні органи - 1,5-2 м² шкірних покривів, 100-130 м² поверхні органів дихання, 650-1300 м² поверхні шлунково-кишкового тракту. Причому на бар'єрних органах знаходяться як патогенні, так і умовно-патогенні мікроорганізми.
Для обох груп мікроорганізмів людина - потенційна живильне середовище. У звичайних умовах імунна система успішно справляється з умовно-патогенною мікрофлорою. І необхідно створювати умови, щоб більш спокійні представники умовно-патогенної (сапрофітної) мікрофлори могли успішно конкурувати і самостійно пригнічувати патогенних представників мікробіоценозу. Не допускати активне розмноження на бар'єрних органах патогенних мікроорганізмів, проникнення за бар'єрний орган (в кров і лімфу) як токсичних продуктів життєдіяльності, так і власне мікробів.
З вірусами ситуація дещо інша. Для них бар'єрні органи найчастіше прозорі, можливості місцевого імунітету (неспецифічна імунологічна резистентність) лише зменшує вірусну атаку кількісно і далеко не завжди можуть запобігти захворюванню. Віруси легко долають систему бар'єрних органів і розмножуються в клітинах організму людини. Але вироблення засобів специфічної захисту (антитіла) запобігає повторне захворювання, рецидив вірусної інфекції.
Кінцева точка докладання від впливу будь-яких токсинів - більш активна генерація вільних радикалів, запуск реакцій вільнорадикального (перекисного) окиснення ліпідів, руйнування клітинних мембран, загибель клітин організму людини. І виникнення різноманітних процесів - запальних, переродження клітин у злоякісні і т.п.
Не менш потужний фактор, вплив якого на організм також можна активно регулювати - хімічне забруднення навколишнього середовища. Різноманітні токсичні речовини також можуть проникати в організм переважно через систему бар'єрних органів, посилюючи токсичний стрес, викликаний мікроорганізмами. І в ще більшому ступені посилювати генерацію вільних радикалів, підтримувати реакції перекисного окислення ліпідів.
Якщо мікроорганізми і токсини викликають більш активну вироблення вільних радикалів опосередковано, то електромагнітне опромінення - безпосередньо. Проходячи через рідкі середовища організму електромагнітні хвилі різної довжини повідомляють організму певне енергію, викликають виникнення вільних радикалів (найчастіше страждає саме вода). І знову запускаються реакції вільнорадикального (перекисного) окиснення ліпідів (ПОЛ).
Фізичне навантаження - це більш інтенсивна робота, під час якої людина споживає значно більше поживних речовин і кисню на їх окислення. І незмінно генеруються вільні радикали кисню. Чим інтенсивніше робота - тим більше генерація (вироблення) вільних радикалів. І значніше шкідливу дію вільних радикалів на організм. Особливо, якщо фізичне навантаження відбувається на тлі вираженого впливу на організм людини всіх вищеперелічених негативних факторів навколишнього людини мікросередовища.
Всі перераховані вище фактори - це стрес для організму. Хоча найчастіше під стресом на увазі лише емоційний стрес. Під час емоційного стресу відбувається переміщення організму на більш високий енергетичний рівень, активація процесів обміну речовин в тканинах мозку. І пов'язані з цим перерозподіл крові, поживних речовин.
Методи зміцнення імунітету мають різну ефективність і трудомісткість. Найчастіше «зміцнюють імунітет» стимуляторами. Настоянка кореня женьшеню, лимонника китайського, ехіноцеі пурпурової, кореневищ радіоли рожевої, рідкий екстракт кореневищ елеутерококу колючого, заманихи високою дійсно стимулюють імунітет. Але за рахунок створення ще одного, нехай і невеликого, але все ж стресу для організму, активації гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, підвищеного вироблення стресових гормонів надниркових залоз. Фактично, вони імітують реакцію поломки в організмі, на яку він повинен відповісти активним захистом. Якщо організм ще здатний на це. Це найпростіший, але не завжди безпечний шлях.
Часто намагаються зміцнити імунітет дитини, проводячи загартовування. Зміцнити імунітет у дітей таким способом вкрай складно, тому в основі загартовування використовують обробку шкіри холодною водою. І створюють дитині ще один стрес, який природним чином через гормони стресу пригнічує імунітет. І підняти імунітет таким способом не вдається. Охолодження стоп, шкіри спини може придушити імунітет в органах сечостатевої системи і загострити хронічний пієлонефрит. Або викликати первинне ураження нирок (гострий пієлонефрит).
Більш ефективно проводити зміцнення імунітету народними засобами. Найчастіше - через застосування антиоксидантів рослинного походження - вітамінів А, Е, С, Р та ін., Які у різних лікарських рослинах. Але для збереження антиоксидантної активності необхідно проводити правильне витяг біологічно активних речовин з лікарської рослинної сировини. Антиоксиданти рослинного походження зміщують баланс в організмі, збільшують потужність антиоксидантної системи організму і тим самим зменшують інтенсивність реакцій перекисного окислення ліпідів.
Основний механізм роботи рослинних антиоксидантів - вони віддають вільним радикалам електрон, але при цьому самі стають вільними радикалами. Але з більш тривалим терміном життя. Реакція перекисного окислення лише гальмується. І з темпом пошкодження організм успішніше справляється.
Щоб утихомирити перекисне окислення ліпідів (ПОЛ), зменшити виникаючі ушкодження необхідно застосування більш безпечного донора електронів. Необхідний донор вільних електронів, який, віддаючи свої електрони, сам не ставав би вільним радикалом.
Зміцнення імунітету дітям і дорослим - непросте завдання. Для зміцнення імунітету необхідна системна оцінка індивідуального стану організму людини, його екологічного оточення, особливостей способу життя тощо Тобто знати, як вести здоровий спосіб життя в непростому екологічному оточенні. І проводити вибір засобів і способів індивідуальної корекції стану здоров'я в цілому. І імунної системи, що впливає і визначальною рівень здоров'я людини, зокрема. Тільки таким способом можна дійсно зміцнити імунітет, запобігти виникненню захворювань. А не випробовувати свій організм на міцність черговим імуномодулятором або агресивним методом впливу.
 
Міцного Вам здоров'я. І розумного до нього відношення.
 
Доктор Борис Скачко, фітотерапевт, автор десятків опублікованих книг, брошур, наукових статей, сотень популярних статей по темах: фітотерапія, валеологія, дієтологія, правильне здорове харчування, дихання, активний рух, здоровий спосіб життя.
Коментарии

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.

 
Коло Вада плюс це очищення організму в домашніх умовах »
 

  Как купить товар ?

Купить любой товар Вы можете одним из способов:

Чтобы заказать через интернет-магазин :

  • Через интернет-магазин 
(Временно НЕДОСТУПНО)
Выбрать товар в интернет-магазине , зарегистрироваться если вы новый покупатель. 
Зайти под своим логином и паролем и сделать заказ в интернет-магазине
  • заказать товар по телефону 
   (ежедневно с 8:00 до 20:00)
    
     (050) 515-16-54
   
  • заказать товар по e-mail  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Доставка товара по Украине при заказе наложеным платежем в среднем  55-60 грн.   Узнать подробнее ...
 

Оплатить заказ можно:

  • наличными курьеру (для Киева)
  • на почте (если наложеный платеж)
  • В любом отделении Приватбанка

 

 

 


 

Коло Вада

Коло Вада плюс - 

  очистка организма от шлаков

  Купить          Узнать подробнее


Аппликаторы Ляпко

 

Аппликаторы Ляпко -

эффективное немедикаментозное лечение

болей в спине, остеохондроза, радикулита...

Купить      ОТЗЫВЫ     подробнее...

 

 

Корзина

Показать корзину
Ваша корзина пуста.

Рекомендуем

Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
 Нет в наличии
Коралловый кальций Алка-Майн (Коралл-Майн)
Коралловый кальций Алка-Майн (Коралл-Майн)
0
Купить
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
 Нет в наличии
Программа Коло-Вада Плюс
Программа Коло-Вада Плюс
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
 Нет в наличии

(C)Biolife

0.3624