Як проявляється вегето-судинна дистонія

04.03.2011 г.
Оглавление
Як проявляється вегето-судинна дистонія
Страница 2
Страница 3
     Приступи Лікування вегето-судинної дистонії , або так названі вегетативно-судинні пароксизми (або кризи), починаються або з головного болю, або з болю в області серця й серцебиття, почервоніння або збліднення шкіри. Піднімається АТ, частішає пульс, підвищується температура тіла, хворого починає знобити. Може виникнути безпричинний страх. Можливі інші прояви: наступає загальна слабість, з'являються запаморочення, потемніння в очах, пітливість, нудота, знижується тиск, сповільнюється пульс. Такі приступи можуть тривати від декількох хвилин до 2 - 3 годин, і в багатьох людей проходять самі по собі. При загостренні синдрому вегето-судинної дистонії кисті й стопи стають  багряними-синюшними, вологими, холодними, бліднуть плямами, шкіра стає «мармуровою».

Пальці німіють, у них виникає відчуття «мурашок», поколювання, іноді болю. Підвищується термочутливість, при тривалому переохолодженні кистей або стоп пальці можуть ставати одутлими. Такі фактори, як перевтома, недосипання й хвилювання провокують приступи й можуть збільшити їхню частоту. Після приступу протягом декількох днів може залишитися почуття розбитості й загального нездужання.
     Всі клінічні симптоми ВСД різноманітні, але для них характерно те, що суб'єктивні прояви, тобто характерні для окремої людини, переважають над об'єктивними. Відсутні органічні зміни з боку всіх систем організму: вісцеральної, серцево-судинної, нервової,
ендокринної й т.д. Тим часом явно визначаються функціональні порушення, особливо з боку серцево-судинних і вегетативної нервової систем, найбільше чітко, виражені в період пароксизмов.
    Діагноз вегето-судинна дистонія звичайно означає, що в людині виникають збої в роботі самої швидкорегулюючій й уразливій системі - серцево-судинної. Залежно від  типу реакції серцево-судинної системи виділяються кардиальний, гіпотензивний і гіпертензивний типи нейроциркуляторной дистонії.
     Кардиалъный тип. Характеризується скаргами на серцебиття, перебої в роботі серця, відчуття недостачі повітря, зміни серцевого ритму (синусовая тахікардія, виражена дихальна аритмія, надшлунковая экстрасистолія). Природа ВСД така, що в організмі відбувається надлишкове утворення катехоламінов і молочної кислоти, а їхнє нагромадження відіграє більшу роль у кардиальном синдромі вегетативно-судинних приступів. На ЭКГ видимих змін немає. Однак будьте уважні: якщо такі симптоми, як посилене серцебиття або болі в області серця, виникають у вас постійно - вам пора до лікаря. Спочатку зверніться до вашого дільничного терапевта, зробіть електрокардіограму, флюорографію, переконаєтеся в тім, що із серцем у вас усе в порядку.
    Гипертензивный тип. Як ясно з визначення, для цього типу характерне підвищення артеріального тиску (систолічне «верхнє» понад 140 мм рт. ст.), однак воно швидко проходить і майже в 50% хворих ніяк не відбивається на самопочутті, хоча в деяких випадках виникають скарги на головний біль, серцебиття, підвищену стомлюваність. Підвищення АТ може виявлятися в таких хворих тільки при медичному огляді.
    Гіпотензивний тип. Для цього типу характерні, насамперед, зниження систолічного показника АТ - нижче 100 мм рт. ст., стомлюваність, м'язова слабість, головний біль (нерідко виникаюча внаслідок голоду), бліда шкіра, мерзлякуватість і похолодання кінцівок (кистей і стіп), часті непритомності.
    Крім того, можливий розвиток змішаних варіантів ВСД: кардинально-гіпертензивний і кардіально-гіпотензивний, у яких поєднуються симптоми 1—2-го й 1—3-го типів відповідно.
    Для всіх типів вегето-судинної дистонії характерні наступні симптоми:
•     болю в лівій половині грудної клітини;
•      головні болі, запаморочення;
•    астенія;
•    безсоння або порушення сну;
•    слабість м'язів рук і ніг;
•    невелике підвищення температури;
•    аритмія;
•    частішання або вповільнення ритму серцевих скорочень;
•    перегони артеріального тиску;
•    сильна задишка, відчуття «дихального корсета»,  поверхневий  подих з обмеженням вдиху («тужливі   подихи»);
•    тривожні стани, депресія;
•    поліурія (рясне виділення сечі);
•    вегетативні шкірні розлади (різке збліднення або  почервоніння        шкірних покривів);
•    метеозалежність;
•    функціональна діскінезія шлунково-кишкового тракту
(відчуття ваги в шлунку й гіркоті в роті, зниження апетиту, нудота, відрижка повітрям, печія, метеоризм, запори).

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ВСД
      Приступи ВСД, як правило, супроводжуються болем. Це може бути відчуття тупого тиску в області серця; біль при цьому часто віддає в ліву руку або під  лопатку (як при стенокардії), або ж виникають сильні нетривалі (усього  кілька секунд) колючі болі в області серця. Що являють собою ці болі?
          Для хворих ВСД часті скарги на головні болі, характер яких різноманітний. Це можуть бути  мігрені, тиск в області чола й тімені, почуття  стискаючого голову обруча. Головний біль,  що  турбує й дошкуляє хворих ВСД, викликається розширенням або звуженням кровоносних судин і буває трьох типів: головний біль напруги, мігрень і кластерна головна біль.

ЗАПАМОРОЧЕННЯ Й НЕПРИТОМНІСТЬ
     Гостра судинна недостатність, що виникає при вегето-судинної дистонії, супроводжується різким падінням АТ (тиск падає до 60-30 мм рт. ст. і навіть нижче) і цілим рядом інших симптомів: загальною слабістю, блідістю шкірних покривів, похолоданням кінцівок, розслабленням мускулатури, уповільненням пульсу й подиху й т.п.
    Запаморочення може викликатися різними причинами: зміною тиску, погодних умов, різким переходом з горизонтального положення у вертикальне. Як би те не було, запаморочення свідчить про порушення кровообігу.
     Запаморочення часто виникає також при різкій зміні температур. Залежно від того, у яку сторону відбувся температурний стрибок, судини або різко звужуються, або різко розширюються, і тоді спостерігається або різкий підйом тиску, або різке його зниження. Відомі випадки, коли люди, виходячи із приміщення, обладнаного кондиціонерами, на жару, почували запаморочення, у них темніло в очах. Такий стан може виникнути в людини, що, довго пролежавши на сонці, різко стрибає в холодну воду. Точно так само якщо в жаркий літній день після довгого знаходження на вулиці людина заходить у прохолодний під'їзд, досить велика ймовірність того, що в нього закружиться голова або, що ще гірше, він зомліє.
    Непритомність — одна з форм вегетативно-судинних пароксизмів. Це короткочасна втрата свідомості, що виникає в результаті розладу кровопостачання мозку. При непритомності раптово темніє  в очах, кружляється голова, блідне особа, виникає сильна слабість (судорог звичайно не буває). Хворий непритомніє й падає. У горизонтальному положенні непритомність проходить швидше; прийти хворому в себе допомагає також вдихання через ніс пар нашатирного спирту.

МЕТЕОЗАЛЕЖНІСТЬ
    У зв'язку з поступовим глобальним потеплінням капризи погоди стають усе більш непередбаченими, а особливо, сильно страждають від різниць температури й атмосферного тиску жителі північних широт. Як тільки трапляється перепад тиску, у метеочутливих людей починає кружлятися голова, вони ходять буквально «тримаючись за стіну». Варто небагато підвищитися температурі, як їм уже потрібно «швидка допомога». Не секрет, що капризи погоди важко переносять в основному люди літні - а чули ви, щоб дитина скаржилася на погане самопочуття у зв'язку з магнітною бурою? Сучасна людина встигає до сорока років так  розхитати свою нервову систему, що тонка регуляція серцево-судинного апарата порушується, і коливання стовпчика термометра й барометра здатні викликати значне погіршення самопочуття. Механізм скорочення й розширення стінок судин дає збій, а самопочуття й працездатність людини починають прямо залежати від капризів погоди. Якщо атмосферний тиск знижується, то тиск у кровоносних судинах піднімається, і навпаки, якщо атмосферний тиск підвищується - тиск у кровоносних судинах падає.
     Перевірте себе по запропонованому нижче тесту й визначите, є чи у вас метеозалежність.
1.   Ви не виключите новини, поки не прослухаєте прогноз погоди?
2.   Ви тримаєте графік несприятливих днів під склом на робочому столі?
3.   Подовгу й з цікавістю обговорюєте погоду в родині й на роботі?
4.   Повернувшись додому після відпочинку або далекого відрядження, зв'язаної зі зміною клімату, ви якийсь час почуваєте себе  «не у своїй тарілці»?
5.   Ви тонко почуваєте зміну погоди і ваші прогнози, як правило, збуваються?
6.   Якщо насувається магнітна буря або відбувається різка зміна погоди, ви відчуваєте пригніченість, занепад сил або стаєте дратівливим, різким, страждаєте безсонням?
7.  У несприятливі по геофізичних факторах дні у вас з'являються «мішки» і темні круги під очима, особа здобуває нездоровий колір, на чолі проступає піт?
8.   При грозі, вітрі, похолоданні й геомагнітних збурюваннях у вас виникає головний біль, а іноді й носова кровотеча?
       
      Якщо на більшу частину питань ви відповіли «так», виходить, ваше самопочуття багато в чому залежить від змін погоди, тобто ви метеозалежні.

 

Бартош Ірина Петрівна

Лазукін Андрій Васильович

автори методики лікування ВСД
Коментарии (44)
1. Написал(а) Ирина в 09:16 13 июля 2011 г.
 
 
Це все про мене,голова болить постійно,терпіти вже немає сил
 
2. Написал(а) Любов в 14:36 29 ноября 2011 г.
 
 
Дуже дякую за статтю.
 
3. Написал(а) людмила в 20:57 29 ноября 2011 г.
 
 
ВСД - ЭТО ДИАГНОЗ ИЛИ ПРИГОВОР? СУЩЕСТВУЮТ МЕТОДЫ ЛЕЧЕНИЯ?
 
4. Написал(а) васька в 18:52 05 декабря 2011 г.
 
 
:grin
 
5. Написал(а) Тася в 08:41 20 января 2012 г.
 
 
Дуже правдиво та інформативно.
 
6. Написал(а) ОЛЕНА в 09:08 15 февраля 2012 г.
 
 
Від якого віку може проявлятися всд ...і чи можна займатися фізкультурою
 
7. Написал(а) маряна в 23:13 22 февраля 2012 г.
 
 
менiдуже важко з цим боротися;здаеться гiршого нема i кожень день бородьба.лiкарi говорять що це нехвороба i зводять плечима
 
8. Написал(а) НАТАЛІЯ!! в 12:22 22 марта 2012 г.
 
 
СКАЖІТЬ ЯКИМИ МЕДИКАМЕНТАМИ ЛІКУЮТЬ ВСД ЗА ГІПОТОНІЧНИМ ТИПОМ?
 
9. Написал(а) Ліля в 18:06 27 марта 2012 г.
 
 
точно всі мої симптоми, як жити дальше...
 
10. Написал(а) оля в 18:05 07 апреля 2012 г.
 
 
Скажіть будь ласка чи можна відвідувати баню
 
11. Написал(а) Олександр в 20:05 11 апреля 2012 г.
 
 
Всі описані симптоми переживає моя дружина, що можна порадити в таких випадках чим лікуватися або як такого недопускати?
 
12. Написал(а) Наталя в 11:07 15 апреля 2012 г.
 
 
ВСД - ЭТО ДИАГНОЗ ИЛИ 
ПРИГОВОР? СУЩЕСТВУЮТ 
МЕТОДЫ ЛЕЧЕНИЯ? 
Дайте будьласка відповідь на це питання!!!!
 
13. Написал(а) Александр. в 00:03 09 мая 2012 г.
 
 
У меня была всд обследовался с ног до головы в диагностическом центре на высшем уровне. врачи написали -нервово судинна дистон1я. у меня такой страх был что я им не поверил,уехал в другую обл. для переобследования,написали тоже самое. выписали мне кучу таблеток,половину из которых я не пил и через месяцак 2 максимум забыл что и как называют дистонией.прошло 4 года и она опять дает о себе знать. принимал БЕТАСЕРК, ГЛИЦЕСЕД,все что помню.
 
14. Написал(а) Валерія. в 13:45 22 мая 2012 г.
 
 
Практично всі симптоми мені підходят,тільки сердце не болить,болі у груді нема.Мене Всд мучае 3роки.Е періоди що загострюеся.і супроводжуеся страхом,особливо при жарі.зміни погоди.І Всд це на все життя?як вилічитись?і чим?
 
15. Написал(а) Іра в 14:41 30 мая 2012 г.
 
 
В мене майже всі ці симптоми!І як її правильно лікувати. :cry
 
16. Написал(а) Ігор в 09:03 21 июня 2012 г.
 
 
Дуже гарна стаття. Симптоми ВСД, які описані доктором підходять мені на 100%.Але може є ліки, які б полегшили перебіг хвороби. Мене особливо мучить в жарку погоду.
 
17. Написал(а) оксана в 15:07 14 июля 2012 г.
 
 
А разве диагноз ВСД сейчас не заменили на НЦД по классификации
 
18. Написал(а) наташа в 22:59 21 августа 2012 г.
 
 
можна ходити в солярій з такою хворобою?
 
19. Написал(а) мар"яна в 15:10 27 августа 2012 г.
 
 
в чоловіка усі ці симптоми!які аналізи потрібно здати?чим лікувати?
 
20. Написал(а) альона в 19:22 27 сентября 2012 г.
 
 
чим лікуватись в мене всд тілбки тиск 120\100 і цілий тиждень неможу прийти всебепотребуюдопомогі
 


 
Вегето сосудистая дистония как индикатор состояния Вашего организма. »
 

  Как купить товар ?

Купить любой товар Вы можете одним из способов:

Чтобы заказать через интернет-магазин :

  • Через интернет-магазин 
(Временно НЕДОСТУПНО)
Выбрать товар в интернет-магазине , зарегистрироваться если вы новый покупатель. 
Зайти под своим логином и паролем и сделать заказ в интернет-магазине
  • заказать товар по телефону 
   (ежедневно с 8:00 до 20:00)
    
     (050) 515-16-54
   
  • заказать товар по e-mail  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Доставка товара по Украине при заказе наложеным платежем в среднем  55-60 грн.   Узнать подробнее ...
 

Оплатить заказ можно:

  • наличными курьеру (для Киева)
  • на почте (если наложеный платеж)
  • В любом отделении Приватбанка

 

 

 


 

Коло Вада

Коло Вада плюс - 

  очистка организма от шлаков

  Купить          Узнать подробнее


Аппликаторы Ляпко

 

Аппликаторы Ляпко -

эффективное немедикаментозное лечение

болей в спине, остеохондроза, радикулита...

Купить      ОТЗЫВЫ     подробнее...

 

 

Корзина

Показать корзину
Ваша корзина пуста.

Рекомендуем

Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Квадро 6,2 Ag
Аппликатор Ляпко Квадро 6,2 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Валик большой 5,0 Ag
Аппликатор Ляпко Валик большой 5,0 Ag
 Нет в наличии

(C)Biolife

0.4241