Вивчення особливостей використання водних екстрактів з стевії (Stevia rebaudiana) при захворюваннях внутрішніх органів

19.11.2007 г.

Study of features of use of aqueous extracts from Stevia rebaudiana at internal diseases.

Виконавець: студент 4 курсу медичного факультету Антюхов Р.В.

Науковий керівник: ассистент кафедри фітотерапії з курсом фармакогнозії Скачко Б.Г. (зав. кафедрою фітотерапії, доцент Т.П.Гарник).

Медичний інститут Української асоціації народної медицини.

Останні 15-20 років переважно на півдні України ведуться роботи по інтродукції  стевії (Stevia rebaudiana). Досліджується хімічний склад рослини, її основні та супутні біологічно активні речовини.

Листя Stevia rebaudiana Bertoni накопичують суміш по меншій мірі 8 різних глікозидів, похідних від tetracyclic diterpene steviol. Ці речовини мають характерний присмак та відносяться по походженню гібберелінової кислоты (GA).

Вивчаються особливості фармакологічної дії комплекса активних речовин в залежності від умов заготівлі, зберігання та використанної технології приготування екстрактів.

Гіпотензивний эффект на систолічний та діастолічний тиск був характерним для доз в/в 50,

100 и 200 mg/kg. Максимальне зниження систолічного та

діастолічного тиску були 31.4 + /- 4.2 % и 40.8 + /- 5.6 %

 та гіпотензивна дія продовжувалась більше ніж 60 хв з дозою 200 mg/kg. Вміст в сироватці крові dopamine, norepinephrine та рівня адреналінів не змінювався.

Хронічне введення екстракту стевії на протязі 40 и 60 діб визвала гіпотензию, підвищення діурезу и natriuresis зі швидкістю

клубочкової фільтрації. Збільшення клубочкової фільтрації зберігалось на протязі 60 діб Результати свідчать, що пероральний прием пацюками водного екстракта Stevia стимулював системну та ниркову вазодилятацію, визиваючи гіпотензію, підвищення діурезу та натрійурезу.

Verapamil мав тенденцію підсилювати ниркові та загальні ефекти stevioside. Проте, настій CaCl2, підготовленних з stevioside

викликал помітнее ослабленння vasodilating відповідей stevioside. Ці дані свідчать, що stevioside може мати дію як антагоніст

кальцію, та синергіст verapamil.

Stevioside стимулює синтез в печінці глікогену через підвищення гліконеогенеза при використанні на протязі 1-2 діб.

При тривалому введенні сповільнюють процеси окислювального

фосфорилювання в печінковій тканині пацюків.

 Водні екстракти рослини сповільнюють процеси окислювального фосфорілювання, АТФ-азну активність, діяльність NADH-іОКСИДАЗЫ, В разобщенном mitochondria,ингибирование дыхания субстрата было единственный наблюдаемый эффект.

Фрагменты 62-летнего листа S. rebaudiana показали мощное и длительное ощущение сладости, таким образом указывая стабильность ее пресных ent-kaurene компонентов гликозида к высыханию, охране, установке и хранению.

Результати досліджень вказують, що stevioside видаляється нирковим трубчастим епітелієм та стимулює діурез, натрійурез, пригнічує реабсорбцію у нирках глюкози.

Ферментирований водний экстракт от Stevia rebaudiana Bertoni виявив сильну бактерицидну діяльність до широкого спектру патогенних бактерій, включаючи enterohemorrhagic Escherichia coli.

Flavonol глікозид ombuoside та відповідний aglycone ombuine, виявили бактеріостатичну активність по відношенню до Corynebacterium дифтерії, Стафілококк aureus, Escherichia coli и Candida albicans. В меншій мірі -- octaacetylombuoside и retusine виявив дію против Грам-позитивних бактерій C. дифтерії и S. aureus, але був бездіяльним против Грам-негативних бактерій и Candida albicans. Ці результати вказують, що присутність вільних гідроксильних груп та фенольного кільця є важливою хімічною складовою антимікробної діяльності флованолів.

Рослина все частіше застосовується при цукровому діабеті як підсолоджувач, як засіб, що підсилює видалення жовчі та сечі, стимулює секреторно-моторну функцію травного каналу та ін. З’явились дані що до використання стевії як замінника цукру в домашньому консервуванні.

Метою даної роботи є поглиблений аналіз доступної інформації (в тому числі й з мережі INTERNET) для визначення умов безпечного використання екстрактів з рослини як у практично здорових людей, так і при різноманітних захворюваннях внутрішніх органів у дітей та дорослих. Наш досвід використання стевії свідчить, що рослина виражено подразнює кишківник, що призводить до зменшення всмоктування цукрів з нього. Вміст цукру в крові знижується, але не відбувається покращення обміну речовин та вуглеводів в тканинах.

Борис Скачко, врач, фитотерапевт, автор 20 книг и брошюр, более 200 статей по фитотерапии, здоровому образу жизни
Коментарии

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.

 
« Кров людська – “океан”, який об”єднує, живить й оберігає всі внутрішні системи   Почему пожилым людям необходимо готовиться к эпидемии гриппа заблаговременно, постепенно увеличивая количество потребляемой жидкости. »
 

  Как купить товар ?

Купить любой товар Вы можете одним из способов:

Чтобы заказать через интернет-магазин :

  • Через интернет-магазин 
(Временно НЕДОСТУПНО)
Выбрать товар в интернет-магазине , зарегистрироваться если вы новый покупатель. 
Зайти под своим логином и паролем и сделать заказ в интернет-магазине
  • заказать товар по телефону 
   (ежедневно с 8:00 до 20:00)
    
     (050) 515-16-54
   
  • заказать товар по e-mail  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Доставка товара по Украине при заказе наложеным платежем в среднем  55-60 грн.   Узнать подробнее ...
 

Оплатить заказ можно:

  • наличными курьеру (для Киева)
  • на почте (если наложеный платеж)
  • В любом отделении Приватбанка

 

 

 


 

Коло Вада

Коло Вада плюс - 

  очистка организма от шлаков

  Купить          Узнать подробнее


Аппликаторы Ляпко

 

Аппликаторы Ляпко -

эффективное немедикаментозное лечение

болей в спине, остеохондроза, радикулита...

Купить      ОТЗЫВЫ     подробнее...

 

 

Корзина

Показать корзину
Ваша корзина пуста.

Рекомендуем

Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
 Нет в наличии
Коралловый кальций Алка-Майн (Коралл-Майн)
Коралловый кальций Алка-Майн (Коралл-Майн)
0
Купить
Программа Коло-Вада Плюс
Программа Коло-Вада Плюс
 Нет в наличии

(C)Biolife

0.3998