Вивчення особливостей фармакологічної дії водних екстрактів з трави ерви шорсткої.

19.11.2007 г.
В науковій та популярній літературі подається, що екстракти з трави ерви шорсткої (Пол-поли) використовуються при сечокам’яній хворобі, захворюваннях нирок та сечовивідних шляхів як протизапальний, сечогінний, солевивідний засіб.

 

Невелика кількість наукових праць, присвячених вивченню хімічного складу ерви шорсткої, оптимальних умов її вирощування, заготівлі та використання з лікувальною метою спонукає до більш глибокого вивчення цих питань.

Поставлена мета: визначити найбільш сприятливі умови для вирощування в кліматичній зоні сходу України та виявити фенологічні фази максимального накопичення в рослині основних біологічно активних речовин.

Основними діючими сполуками трави пол-пали вважаються флавоноїдні. Клас флавоноїдів об¢єднує кілька десятків фармакологічно активних сполук, кожна з яких має досить широкий спектр дії на організм людини.  Їх використовують для регуляції функцій внутрішніх органів як протизапальні, радіопротекторні, жовче- та сечогінні, відхаркувальні, спазмолітичні, кардіотонічні, гепатопротекторні, заспокійливі, маткові засоби, але для кожної сполуки характерна Р-вітамінна активність. Її вираженість залежить від кількості та складу флавоноїдів, що синтезуються в лікарській рослинній сировині (ЛРС), але притаманна всім сполукам.

Під Р-вітамінною, мембрано- та капілляропротекторною активністью розуміють здатність біологічно активних сполук попереджувати окислення біополімерів та ліпідів мембран. При цьому зберігаються функції мембран, попереджується або ліквідується патологічно висока проникність та ламкість капіллярів, не виникають продукти перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), що запускають запальні процеси у різноманітних органах та тканинах. Саме з появою продуктів ПОЛ, їх негативним впливом на структуру мембран аж до їх полної деструкції і пов¢язують виникнення запальних процесів у різноманітних тканинах та органах, порушенні їх функцій.

Здатність флавоноїдів спричиняти антиоксидантний ефект, зв¢язувати вільні радикали та формувати більш стабільні може використовуватись в профілактиці та лікуванні наслідків радіоактивного опромінення, різноманітних отруєннях, для попередження та сповільнення процесів старіння.

Вживання екстрактів з трави пол-пали per os призводить до першочергового їх впливу на стан слизової оболонки шлунку, початкових відділів тонкої кишки та може використовуватись в профілактиці загострень, лікуванні гастритів, гастродуоденитів, виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та шлунку, тощо.

Всмоктування флавоноїдів в кровоносне русло призводить до переносу їх антиоксидантної активності в кровоносне русло, а також на тканини печінки, що першою фільтрує відтікаючу від кишечника кров. Це підтримується також даними практики. Паціенти з супутньою патологією гепатобіліарної системи після тривалого використання пол-пали відмічали нормалізацію процесів травлення їжі, зменшення та поступове зникнення болей в правому підребір”ї, особливо пов”язаних з вживанням гострої, жирної їжі, алкоголю. Підвищення толерантності тканин печінки до гепатотропної отрути – алкоголю, може свідчити про її значну гепатопротекторну активність. Попередження негативної дії на тканини печінки інших гепатотоксичних чинників (деяких медикаментів, харчових консервантів та ін.) потребує подальшого вивчення.

Частина пацієнтів скаржилась, що пол-пала призводить до появи головокружіння, почуття невпевненності при ходьбі. Невдовзі з”ясувалося, що такий ефект переважно виникає у пацієнтів, що страждають артеріальною гіпотонією. Їм потрібно одночасно вживати тонізуючі засоби. Такий ефект також може бути зумовлений вмістом в ЛРС значної кількості флавоноїдів. Адже для них є характерною міотропна спазмолітична дія. При цьому знімаються спазми гладеньких м”язів кровоносних судин та значно збільшується ємкість кровоносного русла. Внаслідок чого знижується артеріальний тиск, зменшується опір кровоносного русла кровообігу та поліпшується робота серця. Разом з сечогінною дією, заспокійливим ефектом це може стати в нагоді гіпертонікам.

Сьогодні вже відомо багатьом, що пол-пола сприяє зменшенню вмісту цукру в крові, а екстракти з коренів зменшують головні болі.

Таким чином, отримані попередні результати свідчать, що екстракти з трави пол-пали є фармакологічно активними засобами, що впливають не тільки на стан сечовивідної системи, а можуть використовуватись при лікуванні досить великого переліку захворювань внутрішніх органів. Результати досліджень, що продовжуються, допоможуть активніше вирощувати та цілеспрямовано використовувати в лікуванні порівняно нову для населення України рослину — ерву шорстку (пол-пола).

Борис Скачко, врач, фитотерапевт, автор 20 книг и брошюр, более 200 статей по фитотерапии, здоровому образу жизни

Study of features of pharmacological  action of aqueous extracts from aerva lanata in dependens on cultivation conditions and vegetation fase.

 Скачко Б.Г., Калашник В.С.

Медичний інститут Української асоціації народної медицини, кафедра фітотерапії з курсом фармакогнозії.

Оздоровчо-профілактичний фітоцентр ГПУ “Полтавагазвидобування”

 
Коментарии (2)
1. Написал(а) xui в 14:45 07 мая 2008 г.
 
 
:grin :grin
 
2. Написал(а) Доктор Борис Скачко в 12:16 02 марта 2009 г.
 
 
Именно такое выражение лица у тех, кто умеет правильно лечиться.
 

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.

 
« Как предотвратить обменно-дистрофические заболевания суставов.   Остеохондроз позвоночника »
 

  Как купить товар ?

Купить любой товар Вы можете одним из способов:

Чтобы заказать через интернет-магазин :

  • Через интернет-магазин 
(Временно НЕДОСТУПНО)
Выбрать товар в интернет-магазине , зарегистрироваться если вы новый покупатель. 
Зайти под своим логином и паролем и сделать заказ в интернет-магазине
  • заказать товар по телефону 
   (ежедневно с 8:00 до 20:00)
    
     (050) 515-16-54
   
  • заказать товар по e-mail  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Доставка товара по Украине при заказе наложеным платежем в среднем  55-60 грн.   Узнать подробнее ...
 

Оплатить заказ можно:

  • наличными курьеру (для Киева)
  • на почте (если наложеный платеж)
  • В любом отделении Приватбанка

 

 

 


 

Коло Вада

Коло Вада плюс - 

  очистка организма от шлаков

  Купить          Узнать подробнее


Аппликаторы Ляпко

 

Аппликаторы Ляпко -

эффективное немедикаментозное лечение

болей в спине, остеохондроза, радикулита...

Купить      ОТЗЫВЫ     подробнее...

 

 

Корзина

Показать корзину
Ваша корзина пуста.

Рекомендуем

Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
 Нет в наличии
Коралловый кальций Алка-Майн (Коралл-Майн)
Коралловый кальций Алка-Майн (Коралл-Майн)
0
Купить
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Валик большой 5,0 Ag
Аппликатор Ляпко Валик большой 5,0 Ag
 Нет в наличии

(C)Biolife

0.2974