Чого не слід робити при грипі

Газета "УРЯДОВИЙ КУР"ЄР" от 28.01.2006р.

"ЧОГО НЕ СЛІД РОБИТИ ПРИ ГРИПІ"

Борис Скачко

зав. отделом фитотерапии, системных методов профилактики и реабилитации НПК "ЮСТАС", г.КИЕВ

Помилка перша. Прагнення знизити температуру тіла, що призводить до посилення інтоксикації, оскільки вірус розмножується активніше.

 Захисні антитіла, інтерферон будуть вироблені тільки через 5 діб у разі високої температури тіла протягом кількох днів. При штучному зниженні температури потрапляємо в складну ситуацію: вірус вже придушив імунітет (тому розвинулося захворювання), а захист (висока температура) – відсутній, інтерферон вироблятися не буде. І будь-які віруси або бактерії на такому тлі почнуть активно розмножуватись, спричинюючи ускладнення.

Помилка друга. Не приймають достатньої кількості рідини, п'ють тільки по потребі. При підвищенні температури тіла на 1º кількість рідини треба збільшити на 1 літр, на 2º – на 2 літри і т.п.

Помилка третя. Рідину приймають великими порціями, і вона надовго затримується в шлунку, майже не всмоктуючись. Або, всмоктавшись у кров, не встигає виділитися – розвиваються набряки. Пити треба теплу рідину часто та невеликими ковтками. При цьому навантаження на серцево-судинну систему, нирки буде мінімальним.

Помилка четверта. Після стабілізації температури людина почуває себе краще і намагається зайнятися домашньою працею. Фізичне навантаження змушує інтенсивніше працювати серце й опорно-руховий апарат. А за наявності значної кількості токсинів у крові це може закінчитися ускладненнями: як мінімум, – ураженням суглобів, як максимум, – ще й розвитком дистрофії міокрада, серцевою недостатністю. Навіть при гарному самопочутті кращий режим при грипі – суворий постільний. І теплий, не стискуючий одяг.

Помилка п'ята. Хворий намагається якомога раніше вийти на вулицю. Якщо при високій температурі, що захищає від впровадження інших бактерій та вірусів, прогулянки до деякої міри безпечні (але без значного навантаження, що викликає серцебиття і провокує розвиток дистрофії міокарда), то після її нормалізації до 7-ої доби прогулянки небажані. Імунітет ослаблений, можуть виникнути бактеріальні ускладнення.

Помилка шоста. Прийом антибіотиків, адже вони не впливають на вірус грипу, а імунітет, як правило, пригнічують. Температура вище від 38ºС – найкращий і легко контрольований «антибіотик»! Ніяка бактерія або вірус до Вашого організму не потраплять – занадто жарко. Якщо на тлі високої температури при грипі приймати антибіотики, то в результаті одержимо ослаблений грипом організм та пригнічену антибіотиками імунну систему. Після закінчення прийому антибіотиків (не вічно ж їх приймати) дуже імовірним буде приєднання вторинної інфекції або активізація власної патогенної мікрофлори.

Помилка сьома. Часто намагаються використовувати час хвороби для читання, листування, інших видів інтелектуальної діяльності. Внаслідок підвищення загального обміну речовин дійсно посилюється й активність мозку. Але виграш сумнівний, оскільки активність мозку у такому стані не буде забезпечена на клітинному рівні – усі резерви спрямовані на підтримання температури і роботи імунної системи. Тому шкода для мозку, очей, що виснажують свої резерви, згодом проявиться. Творчим людям краще використовувати цей час для пасивного відпочинку.

Помилка восьма. Прийом важкої їжі в перші 2-3 доби хвороби. Вона довго перетравлюється і не дає приймати достатню кількість рідини. В результаті посилюється токсикоз і підвищується температура тіла. Перші 2-3 доби (до самостійного зниження температури) при наявності апетиту основна їжа на сніданок – вівсяна каша з суцільного зерна, вдень – пюре з фруктів кисло-солодкого смаку, варення, повидло, джем, а на вечерю – кисляк або кефір, додаючи часник. Прийом білкових продуктів сприятиме додатковому підвищенню температуру тіла і рівню ендогенної інтоксикації, що може погано закінчитися.

Помилка дев'ята. Переохолодження організму, що призводить до зниження імунітету. При переохолодженні, особливо ніг, звужуються судини слизової оболонки носоглотки, приплив крові до неї погіршується і тканини тимчасово втрачають здатність чинити опір проникненню шкідливих вірусів і бактерій. Похолодання кистей і стоп – перші ознаки, що свідчать про можливе подальше ускладнення з боку органів дихання.

Помилка десята. Спроба посилити імунітет холодовими процедурами, загартовуватися крижаною водою. При цьому в перші години захворювання через рефлекторний викид гормонів кори наднирників температурну реакцію можна обірвати. Єдина відмінність від синтетичних жарознижувальних – в організм не потрапляють ксенобіотики. А от придушення імунітету і захисних реакцій – закономірний результат. Вірусна інфекція без обмежувальної температури буде ще краще розвиватися.

Ускладнення необхідно застерігати, щоб згодом не займатися їхнім лікуванням. Технологія супроводження грипозної інфекції відома і відпрацьована. Необхідно лише її свідомо і розумно виконувати.

Борис Скачко, врач, фитотерапевт, автор 20 книг и брошюр, более 200 статей по фитотерапии, здоровому образу жизни

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі   

0 # натася 07.12.2008, 13:56
в мне ломота в попереку голова якась важка горло болить і температура 37.5 чи може це бути грипом чи це на зміну погоди
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Доктор Борис Скачко 09.12.2008, 10:36
Скорее всего, это не грипп, а бактериальная инфекция - ангина, фарингит. Но которая протекает при высокой интоксикации (боли в пояснице, головная боль) и сниженном иммунитете (температура до 38). При вирусных инфекциях местные проявления отстают от общих.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Diablo 02.04.2009, 16:32
Ничего не понял 8)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Доктор Борис Скачко 02.04.2009, 21:29
На сайте есть статьи по гриппу и на русском языке.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Руслан 30.10.2009, 19:34
Коли грип пройде?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Доктор Борис Скачко 31.10.2009, 08:42
Эпидемия гриппа идет на спад, когда переболеет или будет привито не менее 30% населения. Тогда появится иммунная прослойка населения. Пока об этом говорить рано. Поэтому сегодня очень важный момент - качественная подготовка к очень уж вероятному заболеванию гриппом.
Для этого я бы рекомендовал принимать \"Формулу здоровья доктора Скачко №1\", с помощью которой можно усмирить самый мощный естественный источник интоксикации в организме - т.н. \"недренированный кишечный абсцесс\". Т.е. микрофлору кишечника. Усилить работу печени по доставке иммунной системе аминокислот, из которых будут образовываться антитела. На фоне формулы №1 прием стимуляторов образования интерферона (арбидол, амиксин, кагоцел и т.д.) станет логичным и более эффективным.
А также добавил бы в организм витамин А в виде моркови, тыквы, облепихи, масла облепихи или шиповника.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # юля 12.03.2012, 12:22
чи можна мити голову при температурі 38 градусів?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Доктор Скачко Борис 12.03.2012, 21:38
это не противопоказано при гриппе
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Маша 22.09.2013, 21:37
:) :P спасибаB-)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Ксюша 28.02.2015, 10:32
У мене температура 38,2 , в бронхах мокротиння, кашляю, коли піднімається температура , мені стає холодно і жарко водночас, голова не болить але така гарячя , ніби я на сонці пролежала дві години , це застуда?
І чи можна при цьому мити голову, бо мама каже , що від цього може бути мінінгіт?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата