Легенда, підтверджена наукою

16.11.2007 г.

Такою уявляють народну медицину сучасні прихильники фітотерапії

Світлана ТЕРНОВА "Ваше здоров’я", 14 квітня 2000 р.

ЗАВЖДИ, коли доводиться знайомитися з людиною, котра  займається родинною справою, не можу позбутися думки, що те відбувається не просто так. Так розпоряджається доля: одного разу обравши людину, котра розпалить багаття, вона не відпускає від неї тих, хто покликаний дбати і підтримувати невгасимий вогонь, призначений для сотень інших людей.

І життя мого  співрозмовника Бориса Глібовича Скачка – лише підтвердження цьому припущенню. Найдавніші відомості про "родинне дерево", які передавалися з покоління в покоління в їхній сім’ї, донесли до сьогодення розповіді про прапрадідуся, який займався цілительством і знався на травах. Його доньці судилося поєднати знання батька з секретами лікування православних ченців – жінка тривалий час була послушницею в монастирі. І вже її син – дідусь Бориса, був першим представником роду, котрого влада не шанувала, а сварила за використання народних знань у лікуванні людей. Правда, караючий меч не дістав "жертви" – дідусь знав свою справу надто добре, аби допускатися помилок: вдячні пацієнти міцно тримали язик за зубами, а ображених на травозная, які б "накапали" владі, просто не було.

Малий Борис щодня крутився біля дідуся і не дуже розумів, навіщо пахучі жмутики трав людям, однак пройнявся повагою до дідуся і до тих жмутиків через досить такі неприємні, але повчальні обставини. У хлопчика почала боліти печінка. Дідусь відразу порадив, які трави допоможуть внукові. Та, як кажуть, свого лікуєш серцем, а не розумом. Тому мама й вирішила спочатку довіритися лікарям. Все б нічого, аби хвороба виявилася слабшою за медицину. Але… Але доки Борис не випив таки дідусеві "магічні ліки", про біль він так і не забував. А тоді забув (і до цього часу не згадує). Той урок змінив багато чого в їхній сім’ї. Мама, за фахом біохімік, весь свій вільний час просиджувала в бібліотеці, вивчаючи лікувальну властивість рослин і доповнюючи своїми знаннями сімейний скарб. А Борис після закінчення школи твердо вирішив вступати до медичного. Перша спроба була невдалою, довелося взяти новий "старт", вже маючи досвід роботи в медичному закладі.

О, чудові студентські роки! Коли нескорені вершини здаються дрібними пагорбами, а набуті знання – незаперечною істиною. Як запально розповідав хлопець дідусеві про досягнення сучасної медицини, як натхненно наводив переваги "цивілізованих" методів лікування! І зовсім не помічав, як мудро всміхаються дідусеві очі, котрі знали, що незабаром молодість прозріє…

Це сталося швидко. Під час проходження інтернатури в одній із столичних лікарень Борисові пощастило працювати у терапевтичному відділенні, котре перепрофілювали у фітотерапевтичне. Мабуть, для експерименту. Та в тому й криється "підступність" експерименту, що він може перевернути звичні погляди. Так сталося й цього разу. До відділення потрапив пацієнт з гострим пієлонефритом, якого до цього лікували "довго" й… "інтенсивно".

Коли після цього йому запропонували пройти курс лікування у фітотерапевтичному відділенні, чоловік, "м’яко кажучи, здивувався, але, як і годиться слухняному пацієнтові, погодився. І як же він був вражений, коли через кілька днів у нього нормалізувалася температура тіла, а ще через деякий час хвороба відпустила взагалі.

Ще один випадок здивував навіть медиків, коли хворого, який мав алергію на антибіотики, за допомогою фітотерапії вдалося вилікувати від пневмонії.

Зараз таких прикладів з власної лікарської практики Борис Глібович може навести дуже багато. І кожен з них крок за кроком назавжди визначав подальший вибір лікаря. Сьогодні Борис Глібович – асистент кафедри фітотерапії з курсом фармакогнозії медичного інституту Української асоціації народної медицини. Дідівські корені проросли в молоді пагони – і досвід травозная став неоціненною підпорою для молодого науковця. А любов до науки – то від мами, Галини Олександрівни Орещук, яка підтримує сина в усіх його починаннях. Коли Борис обрав викладацьку кар’єру, працюючи під керівництвом провідних вчених країни в цій галузі, і вирішив всерйоз зайнятися поширенням фітотерапевтичних знань, допомагала йому у підготовці матеріалів для нової книги.

Так народилася справжня енциклопедія з народних методів лікування дітей – книга "Якби мати знала". Це справжній посібник для педіатрів і мам, які можуть ознайомитися не лише з причинами виникнення захворювань у дитячому віці, а й отримати детальну інформацію про такі природні методи їх лікування, як фітотерапія, медолікування, водні процедури, дієтотерапія, фізичні методи лікування, масаж. Великого значення автори  видання, науковці, надають "урокам" правильного приготування фітотерапевтичних ліків.

- Це надзвичайно важливо: правильно підібрати компоненти лікувальної суміші і правильно її приготувати, - говорить Борис Глібович. – Як правило, в лікарні "на прощання" пацієнтові радять "пити травки", не вдаючись в подробиці їх рецептури. А, скажімо, та ж ромашка лікарська буде діяти по-різному, якщо її напарити, відварити чи настояти. Деякі рослини залежно від способу приготування можуть мати абсолютно протилежну дію. Ще одна проблема – сумісність різних трав у зборі (як з точки зору взаємодії на організм людини, так і з точки зору придатності для "спільного" приготування). Ми із студентами тестували багато сумішей, які сьогодні пропонуються пересічному читачеві у різноманітних "цілительських" виданнях, і помітили, що значна частина з них складена безграмотно. Раніше народні цілителі століттями випробовували свої рецепти і оберігали їх як святиню. Тепер - мода – на "ексклюзив". Але ж він повинен бути науково обгрунтований.

Можливо, стародавні рецепти були не такі "зарозумілі" і складні?

- Не кажіть. Досить подивитися на прописи Авіценни. То такий "набір", над яким ламатиме голови ще не одне покоління науковців. Унікальність же сучасної фітотерапії має базуватися на досвіді століть і на наукових здобутках сьогодення.

А як тоді сучасна наука ставиться до "магії" народної медицини? Скажімо, до іі заговорів, ритуалів тощо.

- Тільки позитивно. Заговори – своєрідний психотренінг (кажучи сучасною мовою), налаштування хворого на успіх лікування, впевненість у можливості подолання хвороби. Нам, прагматикам, така щира віра зовсім не завадила б. Щодо ритуалів збирання і приготування трав – то теж все виправдане. Науковці досліджували вміст активних речовин у лікарських рослинах в той період, коли народна медицина радить їх збирати і, приміром, за день-два до чи після того. Результати були вражаючі. Наші предки знали, коли рослина може бути максимально корисною! А те, як готували "чар-зілля" – то точне і вивірене дотримання рецептури. Спробуйте сучасного пацієнта зобов’язати готувати кожен компонент суміші окремо, по-різному. Таких добросовісних буде мало, решта або приготують "як швидше", або махнуть рукою на своє лікування взагалі. А шкода…

Є ще одна крайність. Наш найначитаніший у світі громадянин схильний до самолікування. Раніше він "пробував" ліки з журналу "Здоровье", сьогодні на кожному кроці читає про "ноу-хау" з трав і "приміряє" його на себе.

- Саме тому сьогодні заговорили на повний голос про підготовку лікаря з фітотерапії. Таких фахівців навчають у нашому закладі. Людина, яка отримає кваліфіковану пораду від лікаря і буде лікуватися під його наглядом, має всі шанси на одужання. А спроби "підпільного" лікування (яких більшатиме у разі нехтування народними методами) матимуть непередбачувані наслідки.

 Дехто вважає, що фітотерапія – хороша справа, але годиться для тих, хто "трішки недужий", а от складні хвороби їй не під силу.

- Це було б ідеально, аби фітотерапія слугувала нашим людям як профілактичний засіб. Адже дари природи – це наше харчування, наш спосіб життя, наше здоров’я. Тільки не треба протиставляти ліки і рослини. У рослинах містяться всі ті компоненти, з яких ми готуємо ліки. А от у хіміопрепаратів не завжди вистачає такої "мудрості", як у природи. Вони діють стандартно – трави ж можна і потрібно підбирати з урахуванням характеру, темпераменту людини. Штучні ліки діють силою – організм "опирається" такому насильству, природні речовини діють гармонійно і налаштовують організм на нормальну роботу.

Гармонія – це єдність душі і тіла. Так вважали і наші предки, які залишили нам у спадок свою медицину. Зараз схоже, про це теж згадали?

- Так. І заговорили про пріоритет натуральних методів лікування (такі визнаються корисними для 75 відсотків пацієнтів).      

Гасити прояви хвороби (біль, загострення) – це ще не означає її лікувати. Важливо впливати на її причину (і за допомогою фітотерапевтичних засобів це вдається), відновити баланс в організмі, відрегулювати роботу ендокринної і нервової системи, які "володарюють" над людиною, її станом і здоров’ям. Адже помічено, що, наприклад, люди емоційні, активні, можливо, навіть агресивні, можуть "нажити" собі виразку дванадцятипалої кишки, а ті, хто схильний бачити все в чорних тонах, драматизувати ситуацію і гризти себе за невдачі – схильні до виразки шлунка. Поєднати подібні спостереження, врахувати особливості психоемоційної сфери людини і наукові докази і є завданням сучасної медицини.

Борис Скачко, врач, фитотерапевт, автор 20 книг и брошюр, более 200 статей по фитотерапии, здоровому образу жизни
Коментарии (5)
1. Написал(а) аферистка в 18:10 13 ноября 2008 г.
 
 
:upset :roll :x
 
2. Написал(а) Доктор Борис Скачко в 09:10 28 февраля 2009 г.
 
 
Со времени выхода этой статьи я очень изменился, но в лучшую сторону.
 
3. Написал(а) Алла в 11:34 11 декабря 2009 г.
 
 
Мене дуже цікавить,чи використовуєте Ви у своїй практиці лікування магію, заго- 
вори,кодування,гіпноз. 
Буду вдячна за відповідь.
 
4. Написал(а) Доктор Борис Скачко в 21:07 11 декабря 2009 г.
 
 
Нет, не использую. Только проверенные временем и в клинических условиях семейные рецепты. Часть из них весной 2009 года вышла на Украине под названием "Формула здоровья доктора Скачко"
 
5. Написал(а) Татьяна в 00:13 02 декабря 2010 г.
 
 
Абсолютно со всем согласна
 

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять коментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.

 
« Фитоклин – Ваша безопасность в современном мире   В чем состоит основное различие между профилактикой и лечением »
 

  Как купить товар ?

Купить любой товар Вы можете одним из способов:

Чтобы заказать через интернет-магазин :

  • Через интернет-магазин 
(Временно НЕДОСТУПНО)
Выбрать товар в интернет-магазине , зарегистрироваться если вы новый покупатель. 
Зайти под своим логином и паролем и сделать заказ в интернет-магазине
  • заказать товар по телефону 
   (ежедневно с 8:00 до 20:00)
    
     (050) 515-16-54
   
  • заказать товар по e-mail  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Доставка товара по Украине при заказе наложеным платежем в среднем  55-60 грн.   Узнать подробнее ...
 

Оплатить заказ можно:

  • наличными курьеру (для Киева)
  • на почте (если наложеный платеж)
  • В любом отделении Приватбанка

 

 

 


 

Коло Вада

Коло Вада плюс - 

  очистка организма от шлаков

  Купить          Узнать подробнее


Аппликаторы Ляпко

 

Аппликаторы Ляпко -

эффективное немедикаментозное лечение

болей в спине, остеохондроза, радикулита...

Купить      ОТЗЫВЫ     подробнее...

 

 

Корзина

Показать корзину
Ваша корзина пуста.

Рекомендуем

Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
Аппликатор Ляпко Квадро 5,8 Ag
650
Купить
Аппликатор Ляпко Валик большой 5,0 Ag
Аппликатор Ляпко Валик большой 5,0 Ag
 Нет в наличии
Программа Коло-Вада Плюс
Программа Коло-Вада Плюс
 Нет в наличии
Коралловый кальций Алка-Майн (Коралл-Майн)
Коралловый кальций Алка-Майн (Коралл-Майн)
0
Купить
Аппликатор Ляпко Квадро 6,2 Ag
Аппликатор Ляпко Квадро 6,2 Ag
605
Купить
Rambler's Top100

(C)Biolife

0.2016