Кров людська – “океан”, який об”єднує, живить й оберігає всі внутрішні системи

23.12.2007 г.
Оглавление
Кров людська – “океан”, який об”єднує, живить й оберігає всі внутрішні системи
Страница 2
  не перетворюйте її на застояне болото 
  
  Борис Скачко, завідувач відділу фітотерапії         За медичними канонами кров належить до сполучної тканини. Що це означає? Те, що вона сполучає між собою практично всі клітини організму. Це відбувається наступним чином: клітини різних органів і систем виконують свої функції, виробляють певні речовини, які вони віддають в кров”яне русло, і, в свою чергу, беруть звідти компоненти, вироблені іншими, але потрібними їм для забезпечення процесу життєдіяльності.

         Цукор і сіль – речовини, які забезпечують об”єм крові
 
    Складові крові можна розділити на дві частини – рідка частина і клітини.  Рідка частина – це плазма крові або вода з осмотично активними речовинами, які утримують цю воду в крові. Найголовніші осмотичні речовини – це сіль і цукор, а також білки. Саме вони створюють потрібний об”єм крові. А також клітини крові, якщо мають на поверхні «молодечий» заряд. Якщо нормальний рівень цукру чи солі в крові порушується, у людини погіршується самопочуття. Приміром, коли у діабетиків підвищується рівень цукру в крові, у них збільшується об”єм крові, внаслідок чого підвищується артеріальний тиск.  Таке ж само явище відбувається й у гіпертоніків (людей, що мають підвищений рівень тиску), коли вони зловживають сіллю. Цю патологію ще називають об”ємзалежна гіпертонія. Адже вона напряму пов”язана зі збільшенням об”єму крові в судинах. Коли ж діабет некомпенсований і цукор виходить з сечею – він «тягне» за собою і воду зневоднюючи організм та порушуючи обмін речовин у клітинах. А організм значно старішає.
  Але організму не менше погано, якщо цукру чи солі не вистачає в крові. Адже це автоматично спричинює зменшення об”єму рідини. Тим часом саме вона забезпечує перебіг обмінних процесів між клітинами. Крім того, у разі нестачі рідини кров стає густою, серцю стає тяжко її качати. Щоб проштовхнути її в судини, організму знову ж таки доводиться підвищувати тиск. А ще густа кров породжує ризик виникнення тромбозів, розриву судин (інфарктів, інсультів).
  У разі нестачі осмотичних речовин зменшується й кількість води в крові. А її й так там небагато: у 4 л крові міститься всього одна склянка води. Але вона має свої чіткі функції у забезпеченні обмінних процесів. Зокрема, розчиняє деякі мікроелементи та вітаміни, щоб їх могли засвоїти клітини, а ще - водорозчинні шлаки, щоб вивести їх назовні. Особливо це стосується небезпечних білкових токсинів. Вийдуть вони чи залишаться в організмі залежить саме від кількості води в крові. Тому, щоб підтримувати її достатній рівень, людина має щодня споживати близько 8-10 г солі. При цьому потрібно враховувати, що багато продуктів містять  природні солі, тож разом зі стравами до організму має надходити близько 5-6 г кухарської солі.
  Але ті продукти, в яких сіль міститься в надмірній кількості потрібно вилучити зі свого раціону. Передусім це стосується ковбас, консервів, оселедців.
  Щоправда оселедці в поєднанні з пивом 1-2 рази на тиждень можна споживати. Ця комбінація сприяє очищенню організму. Бо солоні оселедці спричинюють підвищення об”єму крові, а пиво виводить сіль з організму через нирки, таким чином відбувається фільтрація крові. Цукор зазвичай людина отримує з фруктів, солодких овочів (морква, буряк), меду, продуктів, що містять вуглеводи. Останніми не потрібно зловживати, особливо у вигляді виробів з білого борошна, солодких газованих напоїв, кондитерських солодощів тощо.
            Як запобігти “загущенню” та “розрідженню” крові
  Рідка частина крові важлива ще й тим, що в ній містяться різні групи дуже важливих білків. Зокрема тут є білки, які забезпечують згортання крові (що важливо для профілактики кровотеч у випадку травм), а також ті, які запобігають згортанню (що важливо для запобігання утворення тромбів). Ці білки перебувають у балансі, регулюючи дію один одного. Це дуже важливо, адже всередині людського організму судини рвуться досить часто і він має бути завжди напоготові, щоб вчасно “залатати дірки”, але без утворення тромбів.
  Найчастішими причинами травмування судин є холестеринові ураження, а також токсичні удари, які роблять клітини слабкими. Токсикація організму  – одна з поширених причин утворення тромбів, які є серйозною загрозою життю людини. Річ у тім, що і мембрани клітин судин, і тромбоцити мають від”ємний заряд, внаслідок чого вони відштовхуються один від одного. Якщо в судині виникло ушкодження, в тому місці заряд слабне і до нього приліплюється тромбоцит, який і латає проблемну ділянку. Якщо цей тромбоцит має сильний заряд, то він відштовхуватиме всі інші, які “пробігатимуть” мимо. Якщо ж слабкий, а це трапляється у разі забруднення, то до нього можуть прилипати й інші, утворюючи великий тромб.
  Найбільше клітини крові забруднюються внаслідок порушення лужно-кислого середовища організму. У сучасної людини здебільшого організм занадто закислений. Причина цього – неправильне харчування, зокрема зловживання білками. Денна норма білків становить 1 г на 1 кг маси тіла людини. Це означає, що людині достатньо з”їсти одну відбивну чи шматок риби, чи 150-200 г сиру, чи яєшню з кількох яєць (щось одне з названого переліку). Але зазвичай цим “справа” не обмежується,  “в хід” іде весь набір. Зате овочів та фруктів, які залужнюють організм, відновлюючи баланс, не доїдають.
  Якщо тромбоцитів в крові мало, виникає патологія, яку називають тромбоцитопенія. Внаслідок цього в людей з”являється схильність до кровотеч. Чому виникає ця патологія? Яскравою відповіддю на це питання є дослідження групи дітей, які мали цю проблему. Одній з хворих, одиннадцятирічній дівчинці, діагноз тромбоцитопенія поставили після того, як у неї трапився інсульт. Після проведеного нами обстеження з”ясувалося, що в жодної  з хворої дитини не було зранку нормального випорожнення кишечнику. Про що це свідчить? Про те, що їжа, вжита напередодні, гниє, рівень інтоксикації підвищується, організм та печінка зашлаковується, внаслідок чого кістковий мозок перестає працювати в нормальному режимі, виробляючи тромбоцити і вони не поновлюються в крові. А орган імунної системи селезінка знищує їх в більшій кількості. Тому будь-яка травма призводить до кровотечі. Малюки, в яких організм зашлакований, не працює на повну потужність печінка, часто ходять в синцях, бо будь-який удар спричинює підшкірний крововилив через нестачу тромбоцитів.
  Після того, як нам вдалося відрегулювали у хворих на тромбоцитопенію дітей роботу печінки та кишечнику, досягнути того, щоб у них щоранку був стул, автоматично захворювання зникло,  в крові зріс рівень тромбоцитів.
 
             Білки крові – це антитіла до шкідливих для організму чинників
  Містяться в рідкій частині крові й білки – глобуліни. Фактично це антитіла людини до різних шкідливих для організму чинників. За кількістю глобулінів можна робити висновок про активність імунної системи.  Якщо вона не достатня, це означає, що імунна система перебуває в депресії і не виконує своїх захисних функцій. Якщо кількість глобулінів підвищується вище норми, це свідчить про те, що в організмі відбувається якийсь запальний процес і він вимушений продукувати для захисту ці білки.
  Ще один вид білків рідкої частини крові має назву альбуміни. Вони є транспортною системою крові, бо зв”язують і переносять до місця призначення велику кількість різних речовин. Крім того, альбуміни відіграють велику роль в очищенні організму від шкідливих речовин. Бо саме альбуміни зв”язують токсини, що потрапляють в кров і транспортують їх до видільних органів. Але якщо людина зловживає алкоголем, приймає велику кількість медикаментів чи продуктів з різноманітними хімічними домішками, виникає вірогідність того, що у разі надходження чергової порції отрути, не виявиться вільних альбумінів, щоб знешкодити її, і в людини виникає алергія. Тому у багатьох випадках алергія успішно лікується методом очистки організму (звільнення альбумінів).
  Перевантаженність альбумінів небезпечна й тим, що не знешкоджені ними отрути б”ють по нирках і печінці, виводячи з ладу ці важливі органи. В свою чергу кількість альбумінів у крові залежить від печінки, бо саме цей орган продукує ці білки. Тоді якщо печінка функціонує нормально, система очистки крові й обміну речовин працюватиме добре.
  В екстремальних випадках отруєння, особливо важкими металами, можна допомогти печінці поповненням альбумінів ззовні. А саме вживанням сирого яєчного білку (2-3 яйця), який містить їх у великій кількості. Або традиційного молока, в якому також є альбуміни. Крім того, сухий альбумін продається у вигляді препарату і його також застосовують у разі інтоксикацій. Тож якщо людина запідозрила, що з”їла щось небезпечне для здоров”я,  може скористатися цим засобом.
                Еритроцити – наповнюють організм киснем
  Рідка частина крові займає близько 60%, решта ж належить клітинам. Їх є кілька видів і всі вони виробляються в кістковому мозку, який міститься в плоских кістках: грудина, ребра, тазові кістки, хребет. Один з чинників, який визначає об'єм плазми крові – електричний заряд на мембранах її найчисельніших клітин – еритроцитів та тромбоцитів.
  Найчисельнішими серед клітин крові (і загалом в організмі) є еритроцити. До того ж, вони мають величезну площу. Якщо скласти їх мембрани, вийде близько двадцяти соток (2000 м²). Чому їх так багато? Бо вони виконують дуже важливу функцію: постачання кисню в клітини тіла і виведення з них вуглекислого газу. Без цього не можливий перебіг життєвих процесів організму.  Саме від еритроцитів залежить й активність людини. Адже енергія виробляється в організмі внаслідок надходження в нього речовин та їх окислення киснем.
  Не менш важливою для організму є  ще одна функція еритроцитів – зв”язувати токсини й сприяти виведенню через печінку й нирки.
  Тож дуже важливо підтримувати потрібну кількість еритроцитів в крові. Яким чином? Передусім, оберігати від руйнації. Еритроцити – це “довгожителі”, бо живуть довше всіх клітин крові – 120 діб. Їх передчасній кончині сприяють токсини. Осідаючи на мембрані еритроциту, вони послаблюють її міцність і під час проходження еритроцитів по капілярах мембрана лопається (за своє життя еритроцити проходять через капіляри близько півмільйона разів). А відтак у  разі хронічної інтоксикації (неправильне харчування, куріння, невміння жити в умовах поганої екології тощо) тривалість життя еритроцитів значно скорочується. Кістковий мозок вимушений продукувати їх у пришвидшеному режимі, але з часом виснажується і в людини розвивається анемія. Дехто намагається лікувати анемію за допомогою прийому препаратів заліза, фолієвої кислоти. Вони стимулюють кровотворну функцію кісткового мозку. Але це те саме, що виснажену роботою людину нагайкою примушувати працювати – особливої користі  не доб”єшся,  а кончину  можна пришвидшити. Кілька років тому на медичних інтернетівських сайтах було оприлюднено цікаву інформацію. Групу жінок з діагнозом анемія намагалися лікувати дієтою, яка складалася з залізомістких продуктів натурального походження. Через кілька років лікарі багатьом учасницям експерименту поставили новий діагноз – рак. Бо брудний організм не можна вилікувати надходженням ззовні будь-яких навіть дуже корисних речовин. Адже разом з залізом в організм потрапляє ще й додаткова кількість кисню. А кисень – активний окислювач. Як і більшість токсичних речовин. Їх сумарна дія й призвела до сумного фіналу. «Забруднений» організм спочатку потрібно почистити і проблеми самі по собі почнуть зменшуватися.
                   Лейкоцити – захисники імунної системи
  Лейкоцити – це імунні клітини, які виходять з кісткового мозку в кров, а далі вони прямують на бар”єрні органи (ті, які контактують з зовнішнім середовищем, а отже можуть стати шляхом проникнення чужерідних бактерій): кишечник, легені, слизові оболонки очей, носа, сечо-статевої системи, шкіру. І якщо якісь бактерії потрапляють туди, лейкоцити їх знешкоджують. Ця боротьба відбувається постійно. І питання полягає в кількості імунних клітин. Якщо їх достатньо, організм буде надійно захищеним. На жаль, радіаційні відголоски Чорнобиля, техногенні катастрофи, хімічні удари через продукти харчування та медикаменти виснажують імунну систему, гальмують роботу кісткового мозку, тому кількість лейкоцитів у крові людей зменшується.
  Недостатня кількість лейкоцитів у крові є сигналом про недостатність роботи кісткового мозку.
  Якщо ж кількість лейкоцитів завищена – це означає, що в організмі відбувається запальний процес і кістковий мозок продукує їх у посиленому режимі для боротьби з інфекцією.
  За своїми функціями лейкоцити поділяють на декілька видів. Зокрема еозинофіли – лейкоцити, за якими виявляють алергійні процеси в організмі  (на пилок рослин, токсини паразитів тощо).  Паличкоядерні лейкоцити показують наявність інтоксикації в організмі. Лімфоцити – це лейкоцити, які виробляють антитіла до різних інфекцій. Моноцити – „найзліші” серед своїх „колег”. Один такий лейкоцит може з”їсти сотню чужерідних бактерій. На жаль, це не стосується внутрішньоклітинних інфекцій, таких як туберкульоз, у боротьби з якими моноцити не є всемогутніми. Втрачають вони свою силу і у разі сильного забруднення організму. 
                  Як забезпечити кровоочисні та кровотворні процеси в організмі
  З вище викладеного стає зрозумілим, щоб не допустити процеси руйнації кровотворних клітин, потрібно вберегти їх від забруднення. А для того, щоб процеси кровотворення відбувалися повноцінно, організм потрібно забезпечити певними речовинами, які їх стимулюють. Це вітамін В3 (фолієва кислота), який утворюється в кишечнику при надходженні в нього термічно обробленої клітковини. У людини, в раціоні якої достатньо рослинної їжі, не має дефіциту цього вітаміну. Особливо, якщо вона споживає листову зелень ( folia у перекладі означає лист): капусту, петрушку, окріп, шпинат, салат тощо. Нестача вітаміну В3 виникає лише в тих, хто “сидить”  лише на м”ясних стравах.
  Ще одним кровотворним вітаміном є В12. Він міститься в м”ясі й органах тварин, а найбільше – в печінці. Але для того, щоб цей вітамін активувався в організмі людини під час надходження згаданих продуктів потрібна соляна кислота, а отже нормальна робота шлунку, який її виробляє. Відомим кровотворним елементом є й залізо. Він також у найбільшій кількості міститься в печінці, яка накопичує мікроелементи про запас, а тому має їх у значних кількостях (краще вживати свинячу або риб”ячу печінку, вони найменше забруднені). Багате на залізо й соняшникове насіння. Тому про сільських дівчат, які його полюбляють, кажуть: “кров з молоком”. Їх міські коліжанки менше шанують насіння і частіше потерпають від анемії. Крім того, в цьому продукті містяться вітаміни-антиоксиданти А та Е, які захищають клітини від руйнації, а вітамін Е – кращий захисник єритроцитів. А ще жири, потрібні жовчному міхуру для звільнення від жовчі. В очищеній соняшниковій олії, на жаль, залишається мало цих потрібних речовин. Тому потрібно надавати перевагу салатній, яка не піддавалася процесам рафінації – що більше осаду, то повноцінніша олія. До речі, для українців соняшникова олія є кориснішою за оливкову.
  З лікарських рослин до кровотворних належить кропива, в якій також міститься багато заліза, а ще вітамін Р, що сприяє виробленню тромбоцитів.
  А розрідженню крові, а також розчиненню тромбів допомагають такі рослини як доннік, кукурудзяні рильця, мати-й-мачуха, деревій. Але вживати їх потрібно дуже обережно (1 чайна ложка трави на 0,5 л окропу). Їх  дія має бути поступовою, щоб не спричинити зрушення тромбів. Крім того, це лікування слід проводити одночасно зі змінами властивостей крові, які відбуваються в процесі її очищення. Цього можна досягнути лише у тому разі, якщо відрегулювати своє харчування. Про це ми вже говорили багато разів, але, зважаючи на основоположність і важливість цього питання, вважаю за потрібне повторити ще раз базові моменти. Підвищену густину крові спричинює не відрегульований режим вживання їжі. Раніше інфаркти називали застільною або ресторанною хворобою. Людина увечері наїлася “за весь день”, завантажила кишечник їжею, яка перетравлюючись потрапляє в кров, і спричинила собі серйозні неприємності. Значна кількість їжі не встигає перетравитись та піддається гниттю або бродінню, що не тільки токсикує кров, але й значно підвищує внутрішньо черевний тиск, погіршуючи умови роботи серця. Продукти розчеплення їжі беруть на себе дуже багато води, тому відразу підвищують густину й об”єм крові. Серцю тяжко її перекачувати,  й організм вимушено підвищує артеріальний тиск. Крім того, внаслідок переповненого шлунку затискуються діафрагма, легені та “венозне серце. Всі ці чинники й викликають “аварійну ситуацію”.
  Щоб не допустити описаної ситуації, слід вживати їжу 4-6 разів на день маленькими порціями (пригорща без верху) і з невеликою кількістю жиру (дена норма жиру 1 г на 1 кг маси тіла). По-перше, тоді не буде перевантаження серцево-судинної системи, по-друге, організм отримуватиме в повному обсязі потрібні йому речовини, по-третє, жовчний міхур звільнятиметься від жовчі, а отже печінка матиме резервуар для скидання шлаків і зможе повноцінно очищувати кров. Дуже важливим моментом є й достатнє вживання рідини – 2-3 л (до 4-5% від маси тіла) на день. Бо нестача води в організмі автоматично підвищує густину крові.
  Не забувайте про потрібність для організму балансу тваринних (білкових) і рослинних продуктів. Останніх має бути в раціоні більше.
  Особливо корисними для крові є  всі овочі та фрукти червоного кольору. Вони містять у великій кількості флавоноїди, які зв”язують й виводять  токсини, а ще зміцнюють судини, нормалізують їх проникність.

Борис Скачко, врач, фитотерапевт, автор 20 книг и брошюр, более 200 статей по фитотерапии, здоровому образу жизни
Коментарии (24)
1. Написал(а) маша в 19:17 12 октября 2009 г.
 
 
ого нефига себе :roll
 
2. Написал(а) Доктор Борис Скачко в 14:34 13 октября 2009 г.
 
 
В организме все сложно. И в то же время просто. С какой стороны посмотреть и как использовать.
 
3. Написал(а) Віка в 19:49 19 октября 2009 г.
 
 
Ма ловато інформації :?
 
4. Написал(а) Доктор Борис Скачко в 21:20 19 октября 2009 г.
 
 
На этом сайте более 200 моих статей, от 3-х страниц текста. Это объем нескольких монографий. Только чтобы прочитать - несколько суток. И все так или иначе касаются состояния крови как основной системы жизнеобеспечения. 
Если Вам мало информации - наберите в поисковике "Скачко Борис" - и получите до 20 000 ссылок на мои статьи на других сайтах. Через неделю вернетесь - а я еще статью добавлю! 
Неужели Вы опубликовали больше?
 
5. Написал(а) Люда в 00:15 21 октября 2009 г.
 
 
Цікава стаття. А в яких ще продуктах містяться флавоноїди (крім овочів та фруктів червоного кольору)? Якщо їх не вистачає, то токсини виходять через шкіру (алергія)? І якщо алергія на продукти червоного кольору (їх їсти не можна),то де будуть братися флавоноїди? Ніби як замкнуте коло. Мене це дуже цікавить.
 
6. Написал(а) Доктор Борис Скачко в 12:48 21 октября 2009 г.
 
 
Флавоноиды есть во всех растительных продуктах. Чемпион по содержанию флавоноидов - зеленый чай. Только его необходимо правильно заваривать - с сахаром. 
А аллергия действительно показывает степень загрязнения внутренней среды организма, хотя токсины с аллергическими высыпаниями из него и не выходят.
 
7. Написал(а) ЮлькО в 18:25 21 декабря 2009 г.
 
 
:upset
 
8. Написал(а) віка в 14:53 29 апреля 2010 г.
 
 
я знайшла те що мене цікавило
 
9. Написал(а) віка Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script в 14:57 29 апреля 2010 г.
 
 
доктор не мог обьяснить мне повышение уровня паличкоядерных более чем в два раза от нормы... хотя у меня была тяжелейшая ангина, я ходила по лорам, а нужен был инфекционист, до сих пор лечусь, куча осложнений итп :sigh
 
10. Написал(а) віка в 15:03 29 апреля 2010 г.
 
 
кстати один из диагнозов"вегетосудинна дистонія" что это,откуда, никто не обьяснил, повторюсь, возникло на фоне стрептококковой ангины, гемолиза альфа группы б, я скоро от этих терминов....ничего ясно не говорят
 
11. Написал(а) Скачко Борис Глебович в 19:16 29 апреля 2010 г.
 
 
Палочкоядерные лейкоциты показывают, что есть источник интоксикации в организме. Его и нужно было искать. 
А синдром вегето-сосудистой дистонии (ВСД) часто возникает на фоне иммунодефицита, при снижении иммунитета, нарушении функций печени, патологии позвоночника... Причин для вегетодистонии много, как и ее названий. А суть одна - требуется восстановление не отдельных органов, а организма в целом.
 
12. Написал(а) Виктория в 10:25 14 января 2011 г.
 
 
Я бы хотела конкретно знать что нельзя кушать при тромбоцитопение?
 
13. Написал(а) вікторія в 17:46 24 мая 2011 г.
 
 
:( задрали
 
14. Написал(а) Доктор Скачко Борис в 22:15 26 мая 2011 г.
 
 
Лечение тромбоцитопении предполагает очищение крови, очищение организма. Тогда тромбоциты перестанут активно разрушаться. И количество тромбоцитов в крови возрастет. Вернее, восстановится. А стимулировать костный мозг либо принимать гормональные препараты - бесперспективное занятие.
 
15. Написал(а) саша в 22:43 18 октября 2011 г.
 
 
:upset які є види лейкоцитів
 
16. Написал(а) в 19:51 20 октября 2011 г.
 
 
Чому у здорової людини не відбувається утворення тромбів?????? :?
 
17. Написал(а) Люда в 21:33 05 ноября 2011 г.
 
 
Чи дуже страшно якщо в дитини лейкоцити перевищують норму в два рази? :cry
 
18. Написал(а) люда в 21:35 05 ноября 2011 г.
 
 
надмірна кількість лейкоцитиів у дитини -наскільки це страшно
 
19. Написал(а) чи потрібна дієта при видаленн в 21:09 24 декабря 2011 г.
 
 
:? :x
 
20. Написал(а) Олена в 10:06 01 июля 2012 г.
 
 
Мені 50 років. Упродовж останніх приблизно 10 років у мене часом буває нижчий від норми гемоглобін, 90-100. При цьому мені призначають препарати заліза. Ви пишете, що це не зовсім добре. А як по-іншому позбуватися цього?
 


 
« Ишемический инсульт - разгадка в мышцах.   Вивчення особливостей використання водних екстрактів з стевії (Stevia rebaudiana) при захворюваннях внутрішніх органів »
 

  Как купить товар ?

Купить любой товар Вы можете одним из способов:

Чтобы заказать через интернет-магазин :

  • Через интернет-магазин 
(Временно НЕДОСТУПНО)
Выбрать товар в интернет-магазине , зарегистрироваться если вы новый покупатель. 
Зайти под своим логином и паролем и сделать заказ в интернет-магазине
  • заказать товар по телефону 
   (ежедневно с 8:00 до 20:00)
    
     (050) 515-16-54
   
  • заказать товар по e-mail  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Доставка товара по Украине при заказе наложеным платежем в среднем  55-60 грн.   Узнать подробнее ...
 

Оплатить заказ можно:

  • наличными курьеру (для Киева)
  • на почте (если наложеный платеж)
  • В любом отделении Приватбанка

 

 

 


 

Коло Вада

Коло Вада плюс - 

  очистка организма от шлаков

  Купить          Узнать подробнее


Аппликаторы Ляпко

 

Аппликаторы Ляпко -

эффективное немедикаментозное лечение

болей в спине, остеохондроза, радикулита...

Купить      ОТЗЫВЫ     подробнее...

 

 

Корзина

Показать корзину
Ваша корзина пуста.

Рекомендуем

Аппликатор Ляпко Валик большой 5,0 Ag
Аппликатор Ляпко Валик большой 5,0 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Квадро 6,2 Ag
Аппликатор Ляпко Квадро 6,2 Ag
 Нет в наличии
Программа Коло-Вада Плюс
Программа Коло-Вада Плюс
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
Аппликатор Ляпко Валик универсальный 3,5 Ag
 Нет в наличии
Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
Аппликатор Ляпко Коврик большой 7,0 Ag
 Нет в наличии

(C)Biolife

0.3751